Pirmadienis, 29 Balandis 2024

NIKOLAJAUS RERICHO TAPYBOS REPRODUKCIJŲ PARODA „GROŽIO KELIAIS“

Kovo 15 dieną gimnazijos bibliotekoje Lietuvos Rericho draugija ir Taikos vėliavos komitetas eksponavo ir pristatė Nikolajaus Rericho tapybos reprodukcijų parodą „Grožio keliais“. Nikolajus Rerichas – vokiečių kilmės rusų dailininkas, scenografas, filosofas, rašytojas, keliautojas, archeologas, visuomenės veikėjas, nutapęs apie 7000 paveikslų. N. Rerichas taip pat yra Rericho Pakto idėjos iniciatorius, tarptautinių kultūrinių judėjimų „Taika per kultūrą“ ir „Taikos Vėliava“ steigėjas, Niujorke įkūręs Jungtinių menų institutą, Tarptautinį dailės centrą, kurie vėliau tapo Rericho vardo muziejumi, veikiančiu iki šiol. Dailininkas kvietė kurti Didžios kultūros pasaulį. Jis kūrėjas statytojas, sukūręs daug didingų, matomų ir nematomų kūrinių. Jis pasodino daug geranoriškumo daigų visose šalyse, kurias tik aplankydavo. Šie palaimintieji magnetai išliko iki šiol ir šiandien uždega žmonių širdyse daug kilnių idėjų. Jo kūryba, jo menas, jo mintys, pats jo gyvenimas buvo prisotinti šventąja ugnimi.

Kviečiame pajausti tapytojo skleidžiamą kūrybiškumo dvasią aplankant parodą iki balandžio 5 dienos, juk menas, pasak Vytauto Juozapaičio, formuoja asmenybes, o kūrybingi žmonės – laisvi žmonės, kurie gali kurti laisvą visuomenę.

Laura Butkutė

2019-03-22