Ketvirtadienis, 28 Kovas 2024

BENDRIEJI PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO REIKALAVIMAI

Priešmokyklinis ugdymas organizuojamas vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2014 rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. V-779 , Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. 674 bei Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo pakeitimu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. V-100.

Priešmokyklinis ugdymas teikiamas vaikui, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 6. Gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne anksčiau, negu vaikui sueina 5 metai.

Priešmokyklinis ugdymas vykdomas Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje „Spalvoti pieštukai“, kurios veiklos trukmė 9 val. per dieną ir Ikimokyklinio ugdymo skyriuje mišrioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupėje, kurios veiklos trukmė 10,5 val.

Nesusidarius atskirai priešmokyklinio amžiaus vaikų grupei gimnazijoje, priešmokyklinio amžiaus vaikai ugdomi integruotai Ikimokyklinio ugdymo skyriuje.

Vaikų pažangos ir pasiekimų vertimas

Vaiko individuali pažanga stebima ir vertinama nuolat, fiksuojama vaiko individualios pažangos ir pasiekimų aplankuose. Vaikų pasiekimus vertina priešmokyklinio ugdymo pedagogas (-ai) du kartus per metus (rugsėjo ir gegužės mėnesiais). Vertinimas fiksuojamas elektroniniame dienyne „Mūsų Darželis“. Vertinimas atliekamas vadovaujantis Priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Gimnazijos direktoriaus 2018 m. birželio 20 d. įsakymu Nr. V1-122.

2020-12-01

March 2024