Penktadienis, 07 Spalis 2022

Aktuali informacija


DIDŽIUOJAMĖS IR DŽIAUGIAMĖS

Yra sakoma, kad kalbų mokėjimas gerina ir kitas mąstymo savybes, pavyzdžiui, atmintį ir pastabumą. Kalbantieji ne viena užsienio kalba geriau moka ir gimtąją kalbą, nes yra labiau įsigilinę į kalbos sandarą apskritai.
Džiaugiamės respublikinio rusų kalbos vertimų konkurso „Tavo žvilgsnis“ rezultatais. Vertinant darbus dėmesys buvo kreipiamas į kūrybinį vertėjo požiūrį perteikiant mintis gimtąja kalba, kūrinio nuotaikos atitikimą, gramatines ir kalbos klaidas. Konkurse gimnazijos mokiniai dalyvauja jau daugiau nei 15 metų. Smagu, kad kaip ir kasmet turime nemažą būrelį nugalėtojų, tai:

Kamilė Šauklytė, 7a; Akvilė Želvytė, 7a; Inesa Ruzgailaitė, 8a; Emilija Butkutė, 8b; Adrija Kubiliūtė, IG; Samanta Lenkevičiūtė, IG; Austėja Pipiraitė, IIGb;Živilė Pudžmytė, IIGb; Viltė Sandaitė, IIGb.

Mokines konsultavo rusų kalbos mokytojos Daiva Račkauskienė, Milda Puškorienė, lietuvių kalbos mokytojos Laura Butkutė, Lina Butkuvienė, Vanda Kontrimienė.

Biblioteka

Kuova 11 žemaitėška

„Kol žmuogs išmuokst vakščiuote,  daug kartų nusilenk žeme, o kol išmuokst kalbiete, daug kartų nusilenk kalba ėr  gimtajam žuodiou“

Išradingai ir linksmai  Lietuvai džiugią šventę – Nepriklausomybės atkūrimo dieną – šiemet paminėjo gimnazijos  priešmokyklinukai ir pirmokai.  Su šypsenom. Su žemaitiškom dainom, patarlėm, eilėraščiais. Su  grauduliu. Su  nuoširdumu nuo pirmų akordų iki nusilenkimo.

Mūsų šventė TAIKIAM DANGUI, kurio trokštam turėti virš savęs visi.

SLAVA UKRAINE!

Bibliotekos vedėja A. Burbienė


Klaudijaus Driskiaus fotografijų parodos „Laisvųjų testamentai pristatymas

Šiandien gimnazijos bibliotekoje vyko Klaudijaus Driskiaus fotografijų parodos „Laisvųjų testamentai“ pristatymas. Autorius pristatė šiuolaikines partizanų  ar ryšininkų fotografijas, archyvines partizanų ar ryšininkų fotografijas ir trumpai papasakojo fotografijose esančių žmonių istorijas. Parodoje dalyvavo gimnazijos 8 klasės  mokiniai, I–IIIG klasių gimnazistai.

Bibliotekos vedėja A. Burbienė


Kviečiame aplankyti parodą

Gimnazijos biblioteka kviečia aplankyti Klaudijaus Driskiaus  edukacinę fotografijų parodą „LAISVŲJŲ  TESTAMENTAI“ (Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai), kurios tikslas – pristatyti mokiniams Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje šiuo metu gyvenančius laisvės kovotojus, partizanus, ryšininkus, 1945-1958 m. ginklu pasipriešinusius sovietinei okupacijai.

Fotografijos parodoje įamžinti Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje bei didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir paminėtose užsienio šalyse gyvenantys Lietuvos partizanai, kovoję visose devyniose Lietuvos partizanų apygardose. Šalia charakteringų nūdienos portretų paroda  papildyta archyvinėmis ir neskelbtomis laisvės kovotojų nuotraukomis, surastomis privačiose kolekcijose ir muziejų fonduose. Su fotografijomis pateikiami autentiški herojų pasakojimai


Padėka už dovanotas knygas pasibaigus akcijai „Bibliotekų knygų Kalėdos“

Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos bendruomenės nariams, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą. Pirmąją knygą padovanojo 2 klasės mokinys Justas Butkus. Net po keletą naujų ir reikalingų knygų dovanojo IG (klasės vadovė Vanda Kontrimienė), 3b (mokytoja Dalia Raišienė), 1a (mokytoja Ingrida Grikšienė) klasės. Ypač norime padėkoti IVG klasės mokinei Meldai Vaičikauskaitei, kuri padovanojo net septynias knygas. Sulaukėme dovanos ir iš 3b klasės mokinio Emilijaus Lenkevičiaus, ir 7a klasės mokinės Gabijos Mamonaitės. O 7a klasės mokinė Viktorija Vilūnaitė dovanojo net tris knygutes ir tos pačios klasės mokinys Domantas Poškys papildė bibliotekos fondą vienos serijos dviem knygutėmis. Džiugu, kad bibliotekos fondas pasipildė naujomis, vertingomis knygomis. Ačiū visiems mokiniams ir jų tėveliams.


Startuoja akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“

Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį.

Bibliotekų bendruomenei bei jos draugams tai – ir knygų Kalėdos.
Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga.

Kviečiame dovanoti knygas gimnazijos bibliotekai.


Puslapis 1 iš 9

Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai

Prisijungimas prie El.paštas(Outlook)

Prisijungimas prie Teams

Prisijungimas prie Office 365

Informacija tėvų (globėjų) dėmesiui

IMRIS sistemoje nuo 2022-01-02 vykdoma mokinių, kurie Darbėnų gimnazijoje mokysis nuo 2022-09-01, registracija (būsimi pirmokai, penktokai, IG, IIIG klasių ir iš kitų mokyklų atvyksiantys mokiniai). Registruoti mokinius galite paspaudę šią nuorodą:

https://vrppis.kretinga.lt/imris/bendra_registracija

Gamtosauginių mokyklų programa

Gamtosauginių mokyklų programa

Kretingos rajono švietim centras

Nacionalinė švietimo agentūra

Pagalbos vaikams linija

Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai

Elektroniniai valdžios vartai

Mokinių priėmimas į Kretingos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas

Prašymas registruoti vaiką į Kretingos rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupę

Tėvų prašymų peržiūra (vaiko vieta eilėje)

Darbuotojų poreikis

Psichologas (1,0 etatas, neterminuota darbo sutartis).

Geografijos mokytojas (0,97 etato, neterminuota darbo sutartis)

Meninio ugdymo mokytojas (0,5 etato, neterminuota darbo sutartis)

October 2022
MTWTFSS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Užsiprenumeruokite naujienas!